wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Powrót po latach. Grzegorz Zengota w Unii Leszno!

Zengota
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Na rynku transferowym sporo się dzieje w ostatnich dniach. Przed momentem leszczyński klub potwierdził, że w przyszłym sezonie biało-niebieskich barw będzie bronił Grzegorz Zengota.

Przedwczoraj gruchnęła wiadomość o nagłym odejściu Jasona Doyle’a z zespołu Byków. Klub jednak znalazł już zastępstwo w miejsce Australijczyka. Pod uwagę brano kilku zawodników dostępnych jeszcze na transferowej giełdzie. Ostatecznie osiągnięto porozumienie z żużlowcem, który w przeszłości zdobywał dla Unii złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Popularny “Zengi” jest dobrze pamiętany przez leszczyńską publiczność. Przez pięć lat spędzonych w Lesznie dał się poznać jako niezwykle sympatyczny zawodnik. Teraz ponownie ujrzymy go na “Smoczyku”.

Minioną kampanię ligową Zengota spędził w Rybniku, gdzie był jednym z liderów miejscowego ROW-u. Na zapleczu PGE Ekstraligi osiągnął średnia na poziomie 1,904 pkt./bieg. Tym samym w seniorskim zestawieniu Fogo Unii Leszno na przyszły rok znajdują się: Janusz Kołodziej, Jaimon Lidsey, Chris Holder oraz Grzegorz Zengota. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to kadrę Byków uzupełni Bartosz Smektała.

Fot. Archiwum

Zobacz też:

Add New Playlist