wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Film dokumentalny o Leigh Adamsie dostępny w sieci!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W czerwcu ubiegłego roku miała miejsce światowa premiera filmu dokumentalnego o legendzie leszczyńskiego żużla. Opowiada on o życiu i karierze Leigh Adamsa. Produkcja nosi tytuł “Driven to Drive”. Od poniedziałku można ją obejrzeć w sieci.

Film cieszył się sporym zainteresowaniem w Australii, gdzie bilety na premierowy pokaz zostały całkowicie wyprzedane. “Driven to drive” przedstawia m.in. historię dziesięciokrotnego mistrza Australii od dzieciństwa do feralnego w skutkach wypadku w 2011, po którym Adams usiadł na wózku inwalidzkim.

Jednym z wątków dokumentu jest wielkie marzenie ikony Unii Leszno. Leigh Adams oprócz jazdy na żużlu, myślał o wyścigach Sprintcarów. Jest to specjalny typ pojazdów wyścigowy o mocy około 900 koni mechanicznych z otwartymi kołami, zaprojektowany głównie do jazdy po krótkich owalnych lub okrągłych drogach gruntowych lub utwardzonych. Zawody samochodowe typu Sprint są popularne m.in. w Australii i Nowej Zelandii. Wydawało się, że dla żywej legendy żużla i idola wielu młodych zawodników taka okazja już nigdy nie nastąpi. Na przeciw byłemu żużlowcowi wyszli pomocni ludzie, który postanowili zmodernizować pojazd, aby umożliwić Adamsowi jego prowadzenie. – To inspirująca historia z przesłaniem – nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń – przekazał w mediach społecznościowych Wade Augner, producent filmu.

Dostęp do produkcji jest płatny, a wykupić go można TUTAJ. Całość filmu trwa około godzinę.

Fot. commons.wikimedia.org

Add New Playlist