wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Fatalny wypadek na zawodach w Lesznie! Zawodnik wjechał w wirażowego

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Do niebezpiecznego wypadku doszło w trakcie zawodów żużlowych w Lesznie. W czwartek na Stadionie im. Alfreda Smoczyka rozgrywano kolejną rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Podczas jednego z wyścigów młodzieżowiec nie opanował motocykla i uderzył w osobę funkcyjną znajdującą się na murawie, którą na sygnale przewieziono do szpitala.

Cała sytuacja miała miejsce w trzynastym biegu. Jak przekazał klub Unia Leszno, w kolizji uczestniczył wirażowy, na którego wpadł jeden z zawodników próbując ominąć swojego kolegę z toru. Poszkodowany po zdarzeniu był nieprzytomny i trafił do szpitala. Na ten moment nie ma informacji o jego stanie zdrowia.

Zawody przerwano, a wyniki zaliczono po 12. wyścigach. Zwyciężyli w nich miejscowi zawodnicy Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno, którzy o jeden punkt wyprzedzili juniorów z Rawicza. W turnieju nie brali udziału podstawowi juniorzy leszczyńskich Byków, Damian Ratajczak oraz Hubert Jabłoński, przed którymi występ w jutrzejszym pojedynku Fogo Unii Leszno z beniaminkiem z Ostrowa.

Punktacja:

I. Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno – 25 pkt.

1. Hubert Ścibak – 4 pkt
2. Maksym Borowiak – 8 pkt
3. Tobiasz Musielak – 6 pkt
4. Antoni Mencel – 7 pkt

II. Metalika Recykling Kolejarz Rawicz – 24 pkt.

13. Tom Brennan – 9 pkt
14. Bartosz Curzytek – 6 pkt
15. Błażej Wypior – 4 pkt
16. Franciszek Majewski – 5 pkt

III. Ultrapur Start Gniezno – 13 pkt.

9. Marcel Studziński – 0 pkt
10. Mikołaj Czapla – 8 pkt
11. Kacper Grzelak – 4 pkt

IV. ACCR Czechy – 10 pkt.

5. Matej Fryza – 1 pkt
6. Jakub Exler 0 pkt
7. Matous Kamenik – 3 pkt
8. Pavel Kuchar – 2 pkt
18 Jaroslaw Vanicek – 4 pkt

Wyniki: unia.leszno.pl

AKTUALIZACJA: Pojawiły się najnowsze informacje odnośnie staniu zdrowia poszkodowanego. Trochę pozytywnych informacji, wirażowy Dominik odzyskał przytomność i jest świadomy. Czeka go dalsza diagnostyka. Więcej informacji w kolejnych dniach. Trzymamy kciuki oby było już tylko lepiej – przekazał na Twitterze Rafał Dobrowolski, rzecznik prasowy klubu Unia Leszno.

Fot. własne

Add New Playlist