czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Fatalna kontuzja młodzieżowca Unii

Fot. FB/Unia Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Lista kontuzjowanych zawodników Fogo Unii Leszno powiększyła się o jedno nazwisko. W poniedziałek w meczu ligi brytyjskiej poważnego urazu nabawił się Tate Zischke, który występuje w drużynie U24 leszczyńskich Byków. Dla Australijczyka oznacza to koniec sezonu.

Do wypadku doszło w czternastym biegu meczu Belle Vue Aces z Ipswich Witches. Zischke debiutował w barwach Asów. Upadek młodzieżowca spowodował inny zawodnik Fogo Unii, Keynan Rew, który zaatakował swojego rodaka po wewnętrznej. Niestety uderzył on w klubowego kolegę, który z impetem wpadł w dmuchane bandy. Na nieszczęście także mocno zaplątał się w motocykl.

Zischke przewieziono do szpitala z podejrzeniem urazu nogi. Kontuzja okazała się jednak poważniejsza. Dziś rano Unia Leszno poinformowała, że Australijczyk ma złamanych kilka żeber oraz kręgów. Sezon dla niego się zakończył.

Z powodu zniszczeń po wypadku sędzia podjął decyzję o zakończeniu spotkania. W meczu w barwach gospodarzy wystąpi również Benjamin Cook, który zdobył łącznie 8+2 punktów.

Fot. FB/Unia Leszno

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist