wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Fot.  KiKA von ARD und ZDF / YouTube.com
Fot. KiKA von ARD und ZDF / YouTube.com

Eurowizja Junior 2024: Bjarne reprezentantem Niemiec

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Niemcy właśnie wybrały swojego reprezentanta na 22. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji Junior, który odbędzie się za mniej niż pięć miesięcy. W wyniku krajowych eliminacji zwyciężył Bjarne z utworem „Save The Best For Us”.

Do rywalizacji o reprezentowanie Niemiec stanęło pięciu młodych artystów:

  • Bellamore – „Too Cool”
  • Bjarne – „Save the Best for Us”
  • Franz – „Komplett”
  • Greta – „All of Me”
  • Julius – „Jupiter”

Ostateczny werdykt zapadł na podstawie głosów jury ekspertów oraz głosowania online, z równym udziałem obu form głosowania. Bjarne zdobył zarówno uznanie jury, jak i największą liczbę głosów w głosowaniu internetowym, co zapewniło mu zwycięstwo.

Kim jest Bjarne?

Bjarne ma dziesięć lat i w 2024 roku brał udział w dwunastej edycji niemieckiej wersji programu „The Voice Kids”, gdzie dotarł do etapu sing-off, będąc członkiem zespołu prowadzonego przez zwyciężczynię Eurowizji, Lenę Meyer-Landrut. Występy w programie przyniosły mu liczne grono fanów w mediach społecznościowych. Jego konto na Instagramie, zarządzane przez matkę, obserwuje około 176 tysięcy osób, a na TikToku ma ponad 161 tysięcy followersów.

Utwór „Save The Best For Us” jest obecnie dostępny w wersji demo, a pełna wersja wraz z teledyskiem zostanie opublikowana w nadchodzących miesiącach.

Zobacz też

Obserwuj nas na:

Add New Playlist