Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Europejskie puchary. Legia odnosi zwycięstwo, Raków przegrywa

Legia
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Za nami czwartkowe mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. Legia Warszawa zgodnie z planem pokonała przed własną publicznością HŠK Zrinjski Mostar 2:0. Mistrzowie Polski natomiast nie zdołali pokonać Sportingu Lizbona.

Warszawska drużyna przystępowała do swojego starcia w roli faworyta i nikt nie spodziewał się innego scenariusza jak zwycięstwo stołecznej drużyny. Tak też się stało i “Wojskowi” spokojnie oraz pewnie pokonali bośniacki zespół. Mecz praktycznie zamknęli już w pierwszej połowie, kiedy to podanie Tomáša Pekharta na bramkę zamienił Błażej Augustyn. Kwadrans później na listę strzelców wpisał się kapitan Legii, który pewnie wykonał rzut karny. Dzięki tej wygranej podopieczni Kosty Runjaicia utrzymali się na pierwszym miejscu w swojej grupie.

Nieco gorzej poradził sobie mistrz Polski. Drużyna Rakowa Częstochowa uległa na wyjeździe Sportingowi Lizbona 2:1 i tym samym bardzo utrudniła sobie szanse na wyjście z grupy. Pierwszy cios miał miejsce już w 13. minucie, kiedy to czerwoną kartkę za faul w polu karnym obejrzał Bogdan Racovițan. Chwilę później “jedenastkę” na gola zamienił Pedro Gonçalves. Druga połowa to dominacja zespołu z Portugali. Niespełna 10 minut po wznowieniu gry bramkę na 2:0 znów zdobył Gonçalves, ponownie wykorzystując rzut karny. Raków dopowiedział jednym trafieniem, ale na niewiele się to zdało i wynik meczu pozostał bez zmian.

Do akcji w europejskich pucharach nasze drużyny wrócą dopiero za trzy tygodnie. Raków podejmie austriackie Sturm Graz, a Legia zmierzy się z Aston Villą.