poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Dziś bez konkurencji. Oba loty odwołane!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Pechowy piątek trzynastego dla pilotów i organizatorów 5. Balonowych Mistrzostw Świata Juniorów. Oba z zaplanowanych na dziś lotów odwołano. Na przeszkodzie stanęły warunki pogodowe, głównie brak wiatrów. Nie przeszkadza to jednak w zaliczeniu zawodów. Z leszczyńskiego lotniska uczestnicy mogli odbyć wolny lot. Część z nich być może weźmie udział w zaplanowanym nocnym pokazie.

Całość zawodów na bieżąco można śledzić na Facebooku Balonowego Pucharu Leszna. Tam też pojawiają się aktualne informacje odnośnie lotów. Piątkowy poranny lot wystartował, jednak został przerwany. Piloci wznieśli się w górę w okolicy Chróściny, lecz konkurencji nie rozegrano. Dzisiejszego wieczora również ze względu na warunki atmosferyczne nie ujrzymy wielu balonów na niebie.

W zaistniałej sytuacji układ klasyfikacji generalnej się nie zmienia. Prowadzi Holender Roy Gommer, na drugiej pozycji znajduje się Polak Denis Dawidziuk, a podium zamyka obecnie Rosjanin Dymitrij Żochow. W sobotę ostatni lot tych mistrzostw, po którym poznamy mistrza świata juniorów.

Add New Playlist