Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Dziewczęta z SP9 z kolejnym tytułem!

SP9
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

To historyczny dzień dla Szkoły Podstawowej nr 9 w Lesznie! Drużyna dziewcząt w czwartkowe popołudnie wywalczyła złoto w finale Mistrzostw Wielkopolskich Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej. Siatkarki SP9 otrzymały także awans na Mistrzostwa Polski w Głuszycach.

Niewiarygodny sukces leszczynianek, które jako pierwsze z Leszna zakończyły Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej na najwyższym stopniu podium. Finały odbyły się w Krotoszynie, gdzie osiem najlepszych zespołów, wyłonionych podczas etapów miejskich i rejonowych walczyło o tytuł mistrza.

W pierwszej rundzie zawodniczki z Leszna rozegrały trzy mecze z reprezentacjami z Kostrzyna, Wrześni i Piły. Wszystkie padły łupem siatkarek z Dziewiątki w stosunku 2:0. W spotkaniu półfinałowym leszczynianki rywalizowały z drużyną z Kalisza, z którą również zwyciężyły 2:0. Finałowe starcie z zespołem z Poznania pozostało już tylko formalnością. Dziewczęta z SP9 pewnie wygrały (25:16, 25:20) zapewniając sobie awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się 6-9 czerwca w Głuszycach.