wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Dwie jedynki i czwórka

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Nie tak dawno zastanawialiśmy się kto w przyszłym sezonie wejdzie w buty Dawida Bręka i zostanie pierwszym rozgrywającym Rycerzy Rydzyna. Klucze do zespołu na kolejny sezon otrzymał Michał Samolak.

Dla wychowanka UKKS Iskry Osieczna będzie to drugi sezon w barwach Rycerzy. W poprzednich rozgrywkach pełnił rolę zmiennika dla doświadczonego Dawida Bręka. Pod nieobecność popularnego “Brenia”, który w końcówce pierwszej części sezonu zmagał się z urazem barku 18-latek odpowiadał za kreowanie gry biało-niebieskich. Z tej roli Michał wywiązywał się całkiem dobrze co przełożyło się na średnią 7,5 punktu i 2,9 asysty.

Wsparciem dla byłego zawodnika takich zespołów jak Polonia Leszno czy WSTK Wschowa będzie Gerard Świerczyk. Wychowanek klubu z Leszna podobnie jak o rok młodszy Samolak będzie odpowiadał za wyprowadzanie piłki z własnej połowy oraz wypatrywanie lepiej ustawionych partnerów.

Na podania od duetu Samolak-Świerczyk z pewnością liczy Adam Nawrocki. Kolejny zawodnik młodego pokolenia wywodzący się z naszego regionu postanowił pozostać w rodzinnych stronach i kontynuować karierę w zespole z Rydzyny.

Add New Playlist