czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Drugie starcie Polaków na Euro 2024

fot. Joosep Martinson – UEFA/UEFA via Getty Images
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przed naszą kadrą jeden z najważniejszych meczów tegorocznego Euro. Po porażce z Holandią nasi piłkarze muszą zdobyć choćby jeden punkt, jeżeli wciąż chcą awansować do kolejnej fazy.

Słowacja – Ukraina

Słowacy w swoim pierwszym meczu zszokowali cały świat. Pokonali oni faworyzowanych Belgów 1:0, czym bardzo ułatwili sobie drogę do awansu. Tym razem zmierzą się z Ukrainą, która również zaskoczyła kibiców, jednak w nieco inny sposób. Na starcie mistrzostw zgrali z Rumunią, która pokonała ich bezproblemowo 3:0. Ten mecz z całą pewnością nie należał do najlepszych w wykonaniu bramkarza reprezentacji Ukrainy. Andrij Lunin popełnił błąd, wybijając piłkę, co fenomenalnym strzałem z dystansu wykorzystał Stanciu. Zwycięstwo oznacza, że Słowacy będą niemalże pewni awansu, natomiast Ukraina musi liczyć na korzystny wynik w meczu Belgów z Rumunią.

Polska – Austria

Mecz, na który czeka każdy kibic w Polsce. Ostatni gwizdek dla naszej reprezentacji, żeby potwierdzić, że nie są na tym turnieju przypadkowo i są w stanie robić różnicę. Spotkanie z Holandią pokazało, że nasza kadra ma pomysł na grę oraz chęć do atakowania mocniejszych rywali. Do składu na ten mecz ma wrócić Robert Lewandowski, który nabawił się kontuzji w towarzyskim meczu z Ukrainą. Reprezentacja Austrii podobnie jak my zaczęła turniej od porażki. Przegrali z Francją, choć w dość pechowych okolicznościach. Jedyna bramka tego meczu to samobójcze trafienie obrońcy Austrii. Ich postawa pokazuje, że przed naszą kadrą trudny mecz, jednak pokazali, że potrafią nawiązać walkę i nie mają w sobie strachu. Mecz rozpocznie się o 18:00.

Francja – Holandia

Bardzo ciekawe zestawienie drużyn, które jeszcze nie są w swojej najlepszej dyspozycji. Francuzi ze sporymi problemami pokonali Austriaków, jednak forma wicemistrzów Świata pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo pod znakiem zapytania stoi występ lidera kadry i kapitana, czyli Kyliana Mbappe. Napastnik złamał nos właśnie w meczu z Austrią i nie wiadomo, czy będzie gotowy na to starcie. Z drugiej strony reprezentacja Holandii, natchniona i bardzo pewna siebie, jednak również mająca swoje problemy. Mecz z Polską udowodnił, że również nie wszystko funkcjonuje tak, jak powinno. Mecz ten może okazać się przełomowym momentem dla którejś z drużyn, więc zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist