Dominacja Polonii Leszno. Rozbili rywala

Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Dominacja Polonii Leszno. Leszczyński zespół pokonał w sobotę swojego bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie w IV lidze. Dzięki tej wygranej 4:0 podopieczni Karola Misia nadal mają szanse na pozostanie w lidze na sezon 2023/2024.

Drużyna z Kępna została bardzo szybko zaskoczona, ponieważ już w pierwszej minucie goście z Leszna wyszli na prowadzenie po golu Karola Smoły. Pierwszy kwadrans to dominacja drużyny przyjezdnej, gospodarze w tym czasie zdołali oddać tylko jeden strzał na bramkę Jędrzeja Dorynka. Podwyższenie wyniku nastąpiło w 28. minucie kiedy to podanie Mikołaja Juśkowiaka na gola zamienił Damian Nowak. Mimo doliczonych trzech minut wynik spotkania nie zmienił się już do przerwy.

Goście potrzebowali raptem pięciu minut po wznowieniu gry, żeby zdobyć bramkę numer 3 w meczu. Swoim drugim trafieniem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Damian Nowak. Leszno dominowało w całym spotkaniu, czego wisienką na torcie był już ostatni gol tego meczu, którego autorem był Karol Smoła, asystujący mu Michał Płocharczyk zaliczył dublet asyst.

Dzięki tej wygranej Polonia Leszno awansuje w tabeli na 15. miejsce i dzięki temu jest 4 punkty nad strefą spadkową. Co ciekawe, Polonia Kępno przegrywając spotkanie na własnym stadionie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi.