Do szczęścia zabrakło niewiele. Fogo Unia remisuje z Falubazem

Unia
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Były emocje, sporo pecha, chwile grozy i radości. Tak można podsumować niedzielne spotkanie Fogo Unia Leszno – NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Mecz trzymał w napięciu do ostatnich metrów i ostatecznie zakończył się remisem 45:45.

Przed meczem było wiadomo, że będzie to wyrównanie spotkanie. Oczekiwania zbiegły się z rzeczywistością. Inauguracyjna gonitwa padła łupem Jarosława Hampela. Remis utrzymał się do końca pierwszej serii. O kolejności na mecie decydował głównie start i rozegranie pierwszego łuku. Obie zespoły były bliskie przełamania.

Status quo trwało w najlepsze. Po przerwie Fogo Unia miała szansę na pierwszą wygraną biegową, jednak na ostatnim okrążeniu upadek zanotował Keynan Rew, przez co w meczu padł kolejny remis. Niepokonany po dwóch seriach startów był Jarosław Hampel, który przywiózł za plecami w wyścigu szóstym Grzegorza Zengotę. Pech dalej prześladował Byki. W biegu nr 7 NovyHotel Falubaz wyszedł na prowadzenie poprzez defekt Janusza Kołodzieja na drugiej pozycji.

Blisko lecz wciąż daleko

Napięcie rosło z każdym kolejną minutą. Fatum wisiało nad Fogo Unią także w dziewiątej odsłonie. Po starcie na pierwszym łuku zdefektował motor Bartosza Smektały, którego nie zdołał ominąć Michał Curzytek. W konsekwencji “Smyk” został wykluczony z powtórki za spowodowanie upadku rywala. W powtórce osamotniony Janusz Kołodziej tchnął w kibiców nowego ducha, pokonując na dystansie Jarosława Hampela.

Leszczynianie doprowadzili do remisu dzięki wygranej 4:2 w biegu nr 10. Andzejs Lebedevs stoczył zwycięski pojedynek z Piotrem Pawlickim. Goście nie odpuszczali i poszli za ciosem. Duży krok ku zwycięstwu wykonali po przerwie Jarosław Hampel i Przemysław Pawlicki, którzy zwyciężyli podwójnie. Fogo Unia odrobiła dwa punkty za sprawą wygranej pary Lebedevs-Ratajczak. W bardzo ważnym biegu przed wyścigami nominowanymi padł remis, przez co Falubaz prowadził 40:38.

Trener Rafał Okoniewski zdecydował puścić do boju w biegu 14 Damiana Ratajczaka i Grzegorza Zengotę. Po starcie obaj gonili prowadzącego Przemysława Pawlickiego. Młodzieżowiec konsekwentnie przez cztery okrążenia budował prędkość i na ostatnim łuku minął zawodnika gości. W decydującej piętnastej gonitwie zwyciężył Jarosław Hampel, który zapewnił remis w meczu.