Damian Ratajczak z awansem do młodzieżowej elity!

Lesznie
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Poznaliśmy znaczną część obsady tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix 2, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W sobotę odbyły się trzy rundy eliminacyjne do światowego czempionatu. O awans walczyli zawodnicy Fogo Unii Leszno, Damian Ratajczak oraz Nazar Parnitskyi.

Speedway Grand Prix 2 to nowość, którą wprowadzono w zeszłym roku przy okazji przejęcia cyklu przez nowego promotora. W sobotni wieczór z trzech turniejów do elity awansowało łącznie 12 zawodników, po 4 z każdego. W eliminacjach wzięli udział przedstawiciele Fogo Unii Leszno – Damian Ratajczak oraz Nazar Parnitskyi.

Pierwszy z nich udał się do duńskiego Vojens, gdzie miała miejsce najbardziej zacięta rywalizacja, w którą wychowanek Byków również był zamieszany. Po 20. wyścigach aż pięciu zawodników miało równą liczbę punktów (po 11). Tym samym doszło do miniturnieju, z którego awans do SGP 2 mogło zapewnić sobie dwóch juniorów. Wcześniej przepustkę wywalczyli Philip Hellstroem-Baengs oraz Esben Hjerrild.

Damian Ratajczak pojechał w pierwszym biegu, w którym pewnie zwyciężył i oczekiwać mógł na rywali w wyścigu o awans. W nim znaleźli się również Kacper Pludra, Francis Gusts oraz Mathias Pollestad. Podopieczny biało-niebieskich przyjechał na drugiej pozycji. Tym samym zobaczymy go w tegorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Drugi z podopiecznych leszczyńskiej Unii, Nazar Parnitskyi odjechał zawody w Pardubicach. Do awansu jednak zabrakło niewiele. Młody Ukrainiec uplasował się na piątym miejscu z dorobkiem 10 punktów. Pozostaje liczyć mu na przychylność organizatorów cyklu, którzy mogą jeszcze przyznać trzy stałe dzikie karty na obecny sezon. Na czeskiej ziemi zwyciężył Keynan Rew, który aktualnie wypożyczony jest z Fogo Unii Leszno do Zdunek Wybrzeża Gdańsk.