środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Damian Ratajczak wicemistrzem Europy! Dublet Polaków

Ratajczak
Fot. własne
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kolejny udany dzień dla polskiego żużla. W Gorzowie Wielkopolskim odbył się Finał Mistrzostw Europy do lat 19. Złoty medal zdobył Wiktor Przyjemski z Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Na drugim miejscu podium stanął wychowanek leszczyńskiej Unii, Damian Ratajczak.

W zawodach wzięli udział także inni leszczynianie – Antoni Mencel oraz Nazar Parnitskyi. Juniorzy Unii spotkali się pod taśmą już w pierwszej serii startów. Pierwszą trójkę na koncie zapisał Damian Ratajczak. W swoim drugim i trzecim starcie dopisał kolejne zwycięstwa, przez co wraz z Wiktorem Przyjemskim znajdował się na czele stawki.

Kluczowe okazały się dwa kolejne biegi. W piętnastej odsłonie zawodnik biało-niebieskich musiał uznać wyższość bezpośredniego rywala. W ostatnim swoim starcie zdobył tylko jeden punkt, co i tak wystarczyło na zajęcia drugiego miejsca w zawodach. Tyle samo punktów co Ratajczak uzbierali jeszcze Mathias Pollestad oraz Norick Bloedorn. Na korzyść Polaka przemówiła jednak ilość “trójek” na koncie, którą wzięto pod uwagę przy ustalaniu końcowej klasyfikacji.

Mistrzem Europy został niepokonany tego dnia Wiktor Przyjemski. Nazar Parnitskyi zajął 7. miejsce z 8 punktami na koncie, a Antoni Mencel uplasował się na 9. pozycji z dorobkiem 7 punktów.

Zobacz też:

Add New Playlist