poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Czuć już Futsal Ekstraklasę

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Nowi zawodnicy, piwo na meczach i włoski producent strojów meczowych – to tylko niektóre z tematów, które poruszone zostały podczas konferencji prasowej KS Futsal Leszno. Na spotkaniu w Leszczyńskim Centrum Biznesu wypowiadali się prezes klubu, trener, przedstawiciel producenta koszulek oraz zawodnik, który już niedługo zadebiutuje w barwach leszczyńskiego futsalu.

Jak poinformował Prezes Paweł Mrozkowiak, rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu w Lesznie, w którym klub uzyskał 133 tysiące złotych dofinansowania. Jest to trzecia największa kwota zaraz po pierwszoligowych koszykarzach i piłkarzach ręcznych. Mimo tego KS Futsal Leszno będzie jednym z klubów ze skromniejszym budżetem w Futsal Ekstraklasie oraz składającym się w pełni z polskich zawodników. Prócz dotychczasowych sponsorów oraz sponsora głównego – Grupy Inwestycyjnej Malepszy – leszczyńskiemu futsalowi udało się pozyskać kilku nowych, w tym wspomnianego już wcześniej producenta strojów Macron.

Od nowego sezonu na kibiców czekać będą zmiany, które umilą atmosferę na meczach. W hali dostępne będzie stanowisko gastronomiczne, gdzie w sprzedaży pojawi się również piwo. Dodatkowo każdy kibic będzie mógł się zaopatrzyć w klubową koszulkę oraz inne gadżety powiązane z KS Futsal Leszno. Sprzedaż karnetów powinna wystartować w połowie sierpnia, jednak nie są znane jeszcze ich ceny. Spotkania, podobnie jak w poprzednich latach, prawdopodobnie będą odbywały się w niedziele, co zostanie ostatecznie ustalone po podpisaniu umowy z telewizją transmitującą spotkania.

Prawdziwą gwiazdą wśród nowych zawodników jest pochodzący z Jastrzębia Zdrój Sebastian Wojciechowski, który swoją przygodę z piłką rozpoczął w tamtejszym GKS. W klubie pojawiło się również dwóch nowych bramkarzy, z których jeden ma już doświadczenie w grze w Ekstraklasie. Trener KS Futsalu Leszno opowiedział także o planach treningowych na najbliższe kilka miesięcy. Zauważył, że Ekstraklasa to zupełnie inny poziom gry i na pewno potrzebne będą zmiany w sposobie gry piłkarzy z Leszna. Do innych ciekawych planów należy trzydniowy wyjazd na Węgry, gdzie rozegrany zostanie mecz z wicemistrzem Węgier w futsalu pochodzącym z miasta partnerskiego Leszna.

Add New Playlist