wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Częstochowa na początek. Sezon ligowy czas start! (zapowiedź)

Częstochowa
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przygotowania zakończone, a odliczanie dobiega końca. W piątek rusza kolejny sezon PGE Ekstraligi. Na pierwszy ogień ujrzymy spotkanie zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa z Fogo Unią Leszno. Byki w ubiegłym roku zwyciężyły na Jasnej Górze w stosunku 49:41. Na powtórkę i tym razem z pewnością liczą kibice biało-niebieskich.

Na inaugurację PGE Ekstraligi podopiecznym Piotra Barona przyjdzie zmierzyć się w Częstochowie. Pojedynek z miejscowym zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa będzie jednocześnie pierwszym meczem sezonu 2022 w polskich rozgrywkach żużlowych. Oba zespoły liczą na dobry początek i zwycięstwo. Byki jednak pojawią się na Jasnej Górze w osłabieniu, gdyż zabraknie kontuzjowanego Damiana Ratajczaka. W związku z tym debiut ligowy zaliczy nowa formacja juniorska biało-niebieskich. Hubert Jabłoński i Antoni Mencel to obiecujący zawodnicy, lecz przed nimi niezwykle ciężkie zadanie. Młodzieżowcy miejscowych Lwów są jednymi z najlepszych w Polsce.

Kadra gospodarzy spotkania nie zmieniła się w ubiegłym okienku transferowym. Nowy menadżer zespołu Lech Kędziora zmienił jednak układ par w składzie. W ubiegłym sezonie z reguły razem na torze widzieliśmy Kacpra Worynę i Bartosza Smektałę. Popularny “Smyk” błysnął formą w przedsezonowych zawodach. Wychowanek leszczyńskich Byków wygrał 72. Memoriał Alfreda Smoczyka oraz Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

Debiut w oficjalnym meczu Fogo Unii Leszno zaliczy David Bellego. Jedni obstawiają, że Francuz będzie jednym z objawień nadchodzącego sezonu, a inni wręcz przeciwnie. Jak będzie, czas pokaże, co nie zmienia faktu, że w Lesznie mocno na niego liczą. Początek spotkania w Częstochowie w piątek, 9 kwietnia o godzinie 18. Transmisja meczu w ELEVEN SPORTS.

Awizowane składy:

Fogo Unia Leszno
1. Jason Doyle
2. Janusz Kołodziej
3. David Bellego
4. Jaimon Lidsey
5. Piotr Pawlicki
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa 
9. Leon Madsen
10. Bartosz Smektała
11. Kacper Woryna
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Mateusz Świdnicki
15. Jakub Miśkowiak

Add New Playlist