poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Byki nie zdobędą piątego złota z rzędu

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Betard Sparta Wrocław przerwała mistrzowską passę Fogo Unii Leszno. Podopieczni Piotra Barona przegrali w rewanżowym meczu półfinałowym PGE Ekstraligi. Gospodarze na Stadionie Olimpijskim pokonali leszczynian w stosunku 47:43. W związku tym o Drużynowe Mistrzostwo Polski pojadą Spartanie, a Byki powalczą w dwumeczu o brązowy medal. Rywala poznamy po meczu Motoru Lublin z Moje Bermudy Stalą Gorzów.

Fogo Unia Leszno po pierwszym meczu miała osiem punktów straty do wrocławian. Zadanie we Wrocławiu wydawało się być nie do zrealizowania. Betard Sparta Wrocław zwyciężyła w ostatnich 13. spotkaniach, co jest najlepszą passą w historii klubu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia miejscowych, którzy objęli prowadzenie i nie oddali do go końca. Byki walczyły dzielnie, jednak to nie wystarczyło na fenomenalnie dysponowaną w tym sezonie Spartę. Najwięcej punktów pośród wrocławian zdobyli Maciej Janowski oraz Tai Woffinden. Zdecydowanym liderem gości był Jason Doyle. Australijczyk zdobył aż 17 punktów i tylko raz oglądał plecy rywala. Na pochwałę zasługuje także Damian Ratajczak, który na swoim koncie zapisał 7+1 oczek w pięciu startach.

Punkty dla gospodarzy zdobywali: Woffinden 11+1, Łaguta, 11, Czugunow 1+1, Janowski 12, Curzytek 3+1, Liszka 2+2, Bewley 7+1

Punkty Fogo Unii Leszno: Sayfutdinow 7, Kołodziej 2+1, Lidsey 1+1, Doyle 17, Pawlicki 9+1, Ratajczak 7+1, Sadurski 0.

Fot. Paulina Mruk

Add New Playlist