poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Awans do kolejnej rundy nie był problemem

awans
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

GI Malepszy Futsal Leszno z historycznym sukcesem. Podopieczni Tomasza Trznadla wywalczyli awans do 1/4 Pucharu Polski w futsalu. Leszczynianie w środę pokonali na wyjeździe zespół LSSS Team Lębork wynikiem 10:2. Tym samym bramkostrzelny zespół zameldował się kolejnej rundzie turnieju.

Faworyt spotkania nie zawiódł. Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego wyniku w drodze po awans. Leszczynianie wyszli na prowadzenie w 12. minucie po bramce Mateusza Lisowskiego. Kilkadziesiąt sekund później na listę strzelców wpisał się Marcin Firańczyk. Do przerwy oba zespoły nie zdołały już umieścić piłki w bramce rywala.

W drugiej części starcia nastąpiło oblężenie bramki gospodarzy. Worek z bramkami ponownie rozwiązał w 25. minucie Jakub Kąkol. Później do siatki trafiali: Marcin Firańczyk, Sebastian Wojciechowski, Jakub Molicki oraz Rajmund Siecla. Wieczór do udanych zdecydowanie zaliczył Dominik Solecki, który zainkasował hat-tricka i dobitnie przypieczętował awans drużyny z Leszna. Team Lębork zdołał jedynie dwa razy pokonać bramkarza przejezdnych, w 34. oraz 40. minucie spotkania.

Awans do kolejnej rundy Pucharu Polski wywalczyły także drużyny z Futsal Ekstraklasy, m.in. Rekord Bielsko-Biała, Piast Gliwice, Fit-Morning Gredar Brzeg, Clearex Chorzów oraz ostatni w tabeli AZS UG Futsal.

Fot. Archiwum

Add New Playlist