poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
Fot. UML

Występ Henryka Derwicha w Lesznie

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Henryk Derwich, mistrz satyrycznego pióra i karykatury, nadal inspiruje i bawi czytelników na całym świecie swoją przenikliwością i humorem.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie serdecznie zaprasza na wykład i warsztat rysunkowy Kamilli Placko-Wozińskiej pt: „A propos Henryka Derwicha, czyli o satyrycznym spojrzeniu na rzeczywistość”. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca o godz. 17:00 w Salonie Maciejewskich, Leszczyńska Galeria Książki (pl. Jana Metziga 25). To niepowtarzalna okazja dla miłośników satyrycznego rysunku, by spotkać legendarnego Henryka Derwicha i poznać tajniki jego sztuki.

Henryk Derwich, urodzony w 1921 roku w Sulminie, zmarł w 1983 roku w Poznaniu, był niezaprzeczalnym mistrzem polskiej satyry i karykatury. Jego twórczość, pełna błyskotliwego humoru i przenikliwej obserwacji rzeczywistości, wciąż inspiruje i bawi czytelników na całym świecie.

Derwich debiutował artystycznie w trudnych powojennych latach, publikując swoje prace w prasie amerykańskiej w strefie okupacyjnej Niemiec. Po powrocie do Polski, związał swoje życie zawodowe z Poznaniem, gdzie przez wiele lat tworzył dla takich tytułów jak “Głos Wielkopolski” czy “Express Poznański”. Jego kreski stały się nieodzownym elementem satyrycznego krajobrazu Polski, komentując polityczne wydarzenia i codzienne życie z przenikliwością i ironią.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist