poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Wybitne osiągnięcie UKS 9 Leszno!

Fot. UKS 9 Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 3 min

Drużyny UKS 9 Leszno zakończyły rozgrywki w Ogólnopolskim Finale Kinder Joy of Moving. W tegorocznych finałach leszczyński klub reprezentowało aż sześć zespołów z różnych kategorii wiekowych.

Ostatnie trzy dni były wyjątkowo emocjonujące dla młodych siatkarzy, którzy w Katowicach walczyli o tytuł Mistrza Polski. W Wielkim Finale uczestniczyła rekordowa liczba zawodników. Ponad 1500 siatkarzy i siatkarek zawitało w piątek do Katowic, aby pokazać swoje umiejętności i zdobyć upragnione zwycięstwo. Była to szczególna, gdyż jubileuszowa edycja rozgrywek. Niezmiennie od 30 lat jest to największe siatkarskie wydarzenie w tej części Europy.

Wielki Finał poprzedzały eliminacje wojewódzkie trwające od września do czerwca. Jedynie trzy pierwsze drużyny uzyskały awans do dalszej gry. Do finalistów drużynowych dołączyli w tym roku także single i singielki, którzy po raz pierwszy mieli okazje zagrać na tak wysokim szczeblu.

Klub UKS 9 Leszno wystawił zawodników w kategoriach U11, U12 oraz U13. Kliku z nich już uczestniczyło w takim wydarzeniu, jednak dla wielu były to pierwsze tego typu zmagania. W pierwszym dniu drużyny podzielono na grupy po trzy zespoły. Stosunek wygranych do przegranych meczów wskazywał na rozmieszczenie w kolejnym etapie, więc każdy mecz był zacięty do samego końca.

Ostatecznie ekipy dziewcząt i chłopców U13 trafiły do grupy, która walczyła o miejsca 1-16. Z kolei dziewczynki z kategorii U11 uczestniczyły w walce o miejsca 17- 24. Natomiast chłopcy U12 oraz single U13 znaleźli się w grupie 33-48. Mimo to sam udział w rozgrywkach na najwyższym szczeblu to ogromny zaszczyt oraz niezapomniana przygoda, która będzie wspaniałą lekcją dla młodych siatkarzy.

Ogromny sukces leszczyńskich zawodniczek

Poziom tegorocznego finału był niezwykle wysoki, lecz Tygrysy z Leszna pokazały doskonale przepracowany czas na treningach. Ich determinacja i chęć wygranej spowodowały niesamowite sukcesy. Spośród wszystkich drużyn z Leszna najwyżej uplasowały się dziewczęta U13, które awansowały do najlepszej czwórki zespołów w Polsce. Tuż za nimi znaleźli się chłopcy U13, którzy po zmaganiach grupowych trafili do walki o miejsca 9-12. Zespół U11 dostał się do grupy 19-20, a najmłodsi walczyli w grupach 39-40 oraz 45-46.

W niedzielę, 30 czerwca odbył się najważniejszy etap turnieju, z którego leszczynianie wyszli z ogromną dumą i satysfakcją. Dziewczęta U13 w składzie: Zuzanna Kęsicka, Amanda Hanusek, Amelia Kuśnierek, Hanna Jęcz oraz Martyna Mikszta zostały Wicemistrzyniami Polski. To kolejne wybitne osiągnięcie tego zespołu, a ponadto następny niewiarygodny sukces, który zapisze się w siatkarskiej historii Leszna na lata.

Ich klubowi koledzy również zdobyli imponujące miejsca w klasyfikacji turnieju:

Chłopcy U13: Michał Kęsicki, Bartłomiej Szeląg, Szymon Matyja, Szymon Sosinski, Igor Kubacik, Maks Mańczak – miejsce 10.

Chłopcy U12: Wojciech Czekaj, Michał Laboch, Piotr Ciesielski, Tymon Krysiak – miejsce 39.

Dziewczęta U11: Iga Latanowicz, Marta Pietrzyk, Anna Kubacik – miejsce 19.

Single U10: Adam Wierzbicki – miejsce 45 i Stanisław Marczewski – miejsce 46.

Ponadto Adam Wierzbicki (rocznik 2016) został zdobywcą nagrody specjalnej dla najmłodszego zawodnika spośród blisko 900 siatkarzy. Sztab szkoleniowy UKS 9 Leszno tworzyli Karina Mierzyńska-Grys, Klaudia Borowska, Jarek Borowski, Robert Klimkowski, Andrzej Szpilakowski, Piotr Łakomski oraz Bartek Banaszak.

Fot. UKS 9 Leszno

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist