Wrocławianie odrobili lekcję. Pierwszy ćwierćfinał dla Betard Sparty

Betard
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Betard Sparta Wrocław tym razem lepsza. Podopieczni Dariusza Śledzia pokonali Fogo Unię Leszno w niedzielnym spotkaniu na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Mecz zakończył się wynikiem 48:42 dla zespołu gości. Najskuteczniejszym zawodnikiem na torze był Janusz Kołodziej.

Podobnie jak w poprzednim meczu na Smoczyku, pierwsza gonitwa padła łupem Bartosza Smektały. Za wychowankiem Byków przyjechali zawodnicy Betard Sparty Wrocław. Wyścig młodzieżowy dobrze rozegrali Bartłomiej Kowalski z Kevinem Małkewiczem, przez co goście wyszli na minimalne prowadzenie. Miejscowi nie pozostali jednak dłużni. W biegu trzecim ze startu wystrzelili Grzegorz Zengota oraz Jaimon Lidsey i pewnie dowieźli pięć punktów do mety. Po pierwszej serii Fogo Unia Leszno prowadziła 13:11.

Po przerwie podopieczni Dariusza Śledzia wyprowadzili mocny cios. Para Łaguta – Woffinden pokonała australijski duet Byków. Szósta gonitwa dostarczyła kibicom emocjonującą walkę o jeden punkt pomiędzy Damianem Ratajczakiem i Danielem Bewleyem. Ostatecznie górą okazał się junior biało-niebieskich. Niespodziewanie w wyścigu siódmym Kevin Małkiewicz odstawił na dystansie Bartosza Smektałę, czym uratował biegowy remis i prowadzenie Sparty w połowie zawodów.

Betard Sparta poszła za ciosem

Po równaniu toru wykorzystali układ biegów i powiększyli przewagę do czterech punktów. Zmiany rezultatu nie przyniosła także dziewiąta gonitwa. Blisko katastrofy dla leszczynian było kilkadziesiąt sekund później. Przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie, jednak Jaimon Lidsey zdołał wyprzedził Bartłomieja Kowalskiego i przedzielić ich parę Betard Sparty.

Zwycięzcy rundy zasadniczej odjechali po biegu jedenastym, kiedy to podwójnie zwyciężyli Tai Woffinden oraz Piotr Pawlicki. Nadzieję w serca kibiców na Smoczyku wlali Damian Ratajczak i Janusz Kołodziej. Po kapitalnym ściganiu Fogo Unia odrobiła dwa punkty do rywala. Kluczowa w kwestii dalszego wyniku miała być trzynasta odsłona dnia. W niej podopieczni Piotra Barona w pełnej dramaturgii zbliżyli się na kolejne dwa “oczka” do wrocławian. Przed biegami nominowanymi na tablicy wyników widniał rezultat 36:42.

Spartanie zwycięstwo meczowe przypieczętowali w wyścigu czternastym. Walka jednak trwała, gdyż do półfinałów wchodzi tzw. “lucky loser”. W interesie Byków było zmniejszenie przewagi przed meczem rewanżowym. Ta sztuka udała się połowicznie, dzięki zwycięstwu 4:2 na zakończenie rywalizacji. Za tydzień biało-niebiescy będą mieli do odrobienia sześć punktów.