Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Wielki powrót Polonii na Trapez (zdjęcia)

Polonia
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Royal Polonia 1912 Leszno zwycięża inauguracyjne spotkanie na leszczyńskiej ziemi. Podopieczni trenera Jankowiaka wygrali z drużyną z Gniezna 88:70.

W sobotni wieczór leszczyński “Trapez” rozgrzał się do czerwoności. Koszykarze z Leszna pokonali zawodników Sklep Polski Formation Gniezno 88:70. Spotkanie owocowało w wiele emocji i pięknych akcji.

Cały mecz toczył się pod dyktando Royal Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Jędrzeja Jankowiaka wygrali każdą kwartę, natomiast w połowie spotkania wynik wynosił 59:50 dla gospodarzy.

Najwięcej punktów dla leszczynian zdobył Ernest Wacyra (22), a dla ekipy z Gniezna Cyprian Szymoniak (17). Na trybuny po ponad trzyletniej przerwie przybyło wielu kibiców, którzy głośno wspierali miejscowych koszykarzy. Najbliższe spotkanie Royal Polonia 1912 Leszno rozegra na wyjeździe, 4 listopada w Nowym Tomyślu.