Rywale skuteczniejsi. Comeback Polonii nie wystarczył (zdjęcia)

Polonii
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Koszykarze Royal Polonii 1912 Leszno doznali drugiej porażki z rzędu przed własną publicznością. W sobotni wieczór podopieczni Jędrzeja Jankowiaka podejmowali w hali Trapez zespół KS Basket Piła – Powiat Pilski. Mecz zakończył się wynikiem 61:73.

Początek spotkania zapowiadał wyrównaną rywalizację, jednak później pierwsza kwarta należała do przyjezdnych. Celne rzuty za trzy punkty pozwoliły im zbudować przewagę nad gospodarzami. Ci z kolei nie mogli znaleźć sposobu na wejście pod kosz rywala. Po pierwszych 10. minutach gry na tablicy widniał wynik 12:20.

Goście w drugiej partii gry złapali lekką zadyszkę, co wykorzystali poloniści. W końcu poprawili skuteczność rzutów zza linii trzech punktów, a główną rolę na boisku odgrywał m.in. Sławomir Sakowicz. Kibice na trybunach ożywili się. Ostatecznie do przerwy Royal Polonia odrobiła 14 punktów starty. Oba zespoły do szatni schodziły przy remisie 38:38.

Po wznowieniu gry powtórzył się scenariusz z pierwszej kwarty. Oponenci szli łeb w łeb. Pod koniec trzeciej kwarty Polonii brakowało skuteczności w rzutach z dystansu, a pilanie postawili twardą defensywę. Tym samym odskoczyli na pięć “oczek”. Ostatnia część pojedynku była pod ich kontrolą, co pozwoliło im na pewnie dowiezienie zwycięstwa do końca.

KS Basket Piła – Powiat Pilski zwyciężyła w hali Trapez 73:61. Punkty dla Royal Polonii 1912 Leszno zdobywali: Sakowicz 17, Taisner 14, Wacyra 11, Pawlicki 8, Sawicki 6, Jastrzębski 3, Polowczyk 2. Kolejne spotkanie na własnym parkiecie podopieczni trenera Jankowiaka rozegrają 10 grudnia przeciwko Tarnovi Tarnowo Podgórne.