Rycerze walczą dalej! Ostatni mecz sezonu zadecyduje

Zacięta walka w pierwszej połowie, stabilna gra w drugiej i w konsekwencji zadecyduje ostatni mecz sezonu. Rycerze Rydzyna wygrali spotkanie na domowym parkiecie z AZS-AGH Kraków w pojedynku o trzecie miejsce II ligi koszykówki mężczyzn. Bilans rywalizacji wynosi 1-1 i konieczne będzie rozegranie trzeciego starcia, którego zwycięzca awansuje na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Mecz zakończył się rezultatem 94:81. Goście z Krakowa przyjechali do Rydzyny po awans, gdyż zwyciężyli oni w inauguracyjnym spotkaniu. Obie ekipy na parkiecie były mocno zdeterminowane. Ekipa spod Wawelu musiała pokonać zawodników trenera Jędrzeja Jankowiaka, aby przypieczętować sukces. Rycerze z kolei byli w gorszej pozycji przegranego pierwszego meczu. Gospodarze jednak stanęli na wysokości zadania i przedłużyli nadzieje swoje i kibiców na końcowy sukces. Trzeci, ostatni i decydujący mecz w Krakowie odbędzie się 2 czerwca.

Najwięcej punktów wśród gospodarzy zdobyli Kamil Chanas (20) oraz Szymon Milczyński (18). Liderem gości w tym spotkaniu był Mikołaj Smarzy (18 punktów).

Exit mobile version