Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Rawiczanie minimalnie lepsi w hali Trapez (zdjęcia)

Trapez
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Rawia Rawag Rawicz pokonała Royal Polonię 1912 Leszno w niedzielnym meczu w hali Trapez. Po wyrównanym pojedynku goście zwyciężyli 67:64. Tym samym podopieczni Szymona Maciołka zrewanżowali się leszczynianom za porażkę w pierwszym spotkaniu tych drużyn.

W pierwszym meczu w Rawiczu Royal Polonia zdominowała rywali wynikiem 84:46. Niedzielny mecz w Lesznie odbył się awansem w ramach szóstej kolejki rozgrywek 3. ligi mężczyzn. Pojedynek był bardzo zacięty i emocjonujący, zwłaszcza w ostatnich minutach rywalizacji.

Pierwsza kwarta wpadła na konto gospodarzy, którzy prowadzili 18:11. W kolejnych minutach rawiczanie ruszyli do odrabiania strat, lecz drugie 10 minut meczu zakończyło się remisem 17:17. Po pierwszej połowie w hali Trapez to miejscowi mieli przewagę. Na tablicy wyników widniał rezultat 35:28.

Po przerwie błędy i niewykorzystane sytuacje koszykarzy Polonii przyczyniły się do wyjścia na prowadzenie zespołu Rawii. Po nieudanej trzeciej kwarcie podopieczni Jędrzeja Jankowiaka rzucili się do walki o zwycięstwo. Skuteczna defensywa drużyny z Rawicza pozwoliła im jednak obronić minimalną przewagę.

Ostatecznie przyjezdni wygrali w hali Trapez w stosunku 67:64. Koszykarskie emocje powrócą do Leszna już niedługo. Następny mecz odbędzie się w sobotę 18 listopada o godzinie 18. Rywalem Royal Polonii 1912 Leszno będzie zespół KS Basket Piła-Powiat Pilski.

Punkty do Polonii zdobywali: Taisner 17, Wacyra 14, Pawlicki 13, Polowczyk 7, Sakowicz 6, Kantecki 4 i Sawicki 3.