Przedostatni test dla reprezentacji Polski

Polski
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kilkadziesiąt minut dzieli nas od kolejnego meczu reprezentacji Polski w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Polacy podejmą na PGE Narodowym reprezentację Mołdawii.

Wszyscy pamiętamy wydarzenia z Kiszyniowa, gdzie odbywał się pierwszy mecz obu drużyn w grupie kwalifikacyjnej. Można śmiało uznać owe spotkanie za największą kompromitacje polskiej piłki na przestrzeni dekad. Mimo świetnej gry do przerwy i korzystnego wyniku 2:0, Polacy odnieśli porażkę 3:2. Nie sposób opisać co wydarzyło się w drugiej odsłownie meczu, ale na pewno były to sceny jak z horroru. Nikt nie był przygotowany na to, co spotkało nas w tamtym meczu.

Dziś jednak do rewanżu przystępuje “nowa”, odświeżona reprezentacja Polski, z nowym selekcjonerem. Pierwszy mecz pod wodzą trenera Probierza nie należał do tych z kategorii najlepszych, tym bardziej patrząc na klasę rywala. Nie można pominąć kwestii włączenia do składu nowych i młodych zawodników. Na ocenę stylu i sposobu gry kadry należy jednak poczekać, ponieważ ciężko wystawić notę po zaledwie jednym rozegranym meczu. Teraz najważniejszy jest awans na Euro i uniknięcie kompromitacji podobnej do tej z 2004 roku, kiedy to drugie miejsce zajęła Łotwa z przewagą trzech punktów nad Polakami.

Początek meczu o godzinie 20:45.