środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Fot. Kacper Gimziński
Fot. Kacper Gimziński

Popkillery 2024: Ruszyło głosowanie

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Już w kwietniu odbędzie się już szósta gala Popkillerów, a wraz z nią ruszyło głosowanie publiczności. Tegoroczna ceremonia ma na celu docenienie różnorodnych twarzy i nurtów współczesnego rapu, kładąc nacisk na integracyjną ideę, która przyświeca hasłu “AllSchool Awards”.

Organizatorzy stopniowo ujawniają kolejne kategorie, z których część jest już dostępna, a pełną listę poznamy już we wtorek. Popkillerzy przez pięć poprzednich edycji zaznaczyli swoją obecność na mapie polskiego hip-hopu, a nawet zdobyli uznanie za oceanem, gdy kultowy amerykański magazyn “The Source” nazwał je “jednymi z największych nagród hip-hopowych w Europie”. Wielu zagranicznych artystów, takich jak Lil Yachty, NLE Choppa, Skepta czy Jack Harlow, miało okazję osobiście odebrać statuetki, co udokumentowali na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Fot, Kacper Gimziński

W ubiegłym roku specjalną nagrodę na 50-lecie hip-hopu otrzymał na Bronksie Grandmaster Caz, który jest uznawany za jednego z ojców tej kultury. Podczas ceremonii w 2023 roku wręczono statuetki w 37 kategoriach, do których publiczność oddała ponad 620 000 głosów, a swoje zdanie wyraziło także 168 ekspertów zgromadzonych w 7 gremiach. Niezapomnianym momentem był również występ syna Magika, Fejzjestma, który odebrał nagrodę Śląskiego Rapera 30-lecia w imieniu swojego ojca, zgromadzając na Instagramie oraz TikToku ponad 6 milionów wyświetleń.

Ruszyło więc głosowanie, a fani mają okazję wspierać swoich ulubionych artystów, decydując o tym, kto tym razem sięgnie po prestiżowe statuetki Popkillerów.

Zobacz też

Obserwuj nas na:

Add New Playlist