piątek 18 października 2024

Poloniści wywalczyli upragnione zwycięstwo (zdjęcia)

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Royal Polonia Leszno wyrwała w ostatnich minutach zwycięstwo z rąk Turów Zgorzelca. Poloniści ostatecznie zwyciężyli spotkanie 60:57.

Pierwsza kwarta należała do gości, którzy tłumili ataki Leszczynian, przez co wygrali ją 14:10. Kolejna część należała natomiast do zawodników Polonii. Uzyskali oni, a następnie powiększyli przewagę punktową dzięki m.in. dużej ilości trafionych rzutów osobistych.

W drugiej połowie leszczyńskim kibicom mogły na chwilę stanąć serca, ponieważ przeciwnicy odrobili kilkupunktową stratę. Na szczęście była to tylko chwila, dlatego że poloniści w ostatnich sekundach zdobyli upragnione zwycięstwo.

Najwięcej, czyli po dwadzieścia punktów na konto Leszczynian zdobyli Kamil Chanas oraz Hubert Pabian. Najbliższe spotkanie podopieczni trenera Jankowiaka rozegrają w środę na wyjeździe z Obrą Kościan.