Polacy bliżej awansu na Mistrzostwa Europy!

Mistrzostwa Europy
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Reprezentacja Polski zgodnie z planem pokonała Wyspy Owcze w meczu kwalifikacyjnym Euro 2024. Do końca eliminacji na Mistrzostwa Europy pozostały tylko dwa spotkania.

Choć warunki i rywal nie należały do najprzyjemniejszych, to nasi piłkarze wracają do kraju z trzema punktami. Reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0 i tym samym uplasowała się na drugim miejscu w grupie E. Taki awans to efekt wyniku rywalizacji pomiędzy Albanią a Czechami. Albańczycy pokonali naszych południowych sąsiadów 3:0.

Mecz z Farerami, choć wygrany, można uznać za dość przeciętny. Mimo przewagi w posiadaniu piłki i znacznie większej liczbie stworzonych okazji, to styl i jakość nie stała na wysokim poziomie. Z rywalem takiej klasy wymagamy znacznie lepszej postawy w kreowaniu i wykorzystywaniu sytuacji bramkowych. Strzelanie w pierwszej połowie zaczęło się już w 3. minucie za sprawą Sebastiana Szymańskiego. Gospodarze mimo straconej bramki nie zniechęcili się i mimo wszystko próbowali zagrozić bramce Wojtka Szczęsnego. Wynik jednak nie zmienił się do przerwy.

Druga połowa zaczęła się emocjonująco, ponieważ zaledwie pięć minut po rozpoczęciu czerwoną kartkę za faul na Miliku otrzymał piłkarz gospodarzy. Reprezentanci Wysp Owczych nie złożyli broni i mimo trudności kreowali pojedyncze sytuacje. Polacy wykorzystali swoją przewagę i wynik na 2:0 podwyższył Adam Buksa, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku za Milika. Wynik spotkania nie zmienił się już do końca, dzięki czemu znacznie biało-czerwoni znacznie przybliżyli do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Do zakończenia zmagań grupowych pozostały spotkania z Mołdawią oraz Czechami. Jeżeli wszystko pójdzie po myśli, awans na Euro z drugiego miejsca powinien być w zasięgu naszych piłkarzy.