Ostre strzelanie Stainer Polonii Leszno

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Najmniejszych szans na wygraną ekipie OTPS-u Winogrady Poznań nie dali podopieczni Jędrzeja Kędziory. Nasz zespół przed własną publicznością rozgromił ekipię ze stolicy Wielkopolski 8:1.

We wcześniejszych meczach nasi piłkarze prezentowali się poniżej oczekiwań. Przegraną w Nowych Skalmierzycach oraz remis w pojedynku z Centrą Ostrów poloniści powetowali sobie przy okazji pierwszej konfrontacji przed własną publicznością.

Rywalem biało-czerwonych była ekipa OTPS-u Winogrady Poznań, której prezesem jest były reprezentant Polski Andrzej Juskowiak. Co ciekawe, drużna ze stolicy Wielkopolski już w swoim debiucie na czwartoligowym szczeblu pokazała się z dobrej strony zwyciężając Pogoń Lwówek 1:0. W kolejnym meczu OTPS uległ Pogoni Nowe Skalmierzyce 1:6. Podobnego blamażu poznaniacy doznali w Lesznie przegrywając aż 1:8.

Podopieczni Jędrzeja Kędziory już po pierwszej połowie prowadzili 5:0. Bramki dla leszczynian w tej części spotkania zdobywali Eryk Moryson, Karol Smoła, Wojciech Bzdęga, Jakub Nowak oraz Piotr Sarbinowski. Po przerwie na listę strzelców wpisali się najbardziej doświadczeni gracze Polonii. Na 6:0 podwyższył Tomasz Wiśniewski, a dublet ustrzelił Artur Krawczyk. Jedynego w tym spotkaniu gola dla przyjezdnych zdobył z rzutu karnego Adrian Niemczyk.

O kolejne ligowe punkty biało-czerwoni powalczą już w najbliższą sobotę przy okazji wyjazdowej konfrontacji z Olimpią Koło. Poznaniacy natomiast w ten sam dzień udadzą się do Ostrowa na mecz z tamtejszą Centrą.

Stainer Polonia Leszno 8:1 OTPS Wingrady Poznań.
15′ Eryk Moryson 1:0
24′ Karol Smoła 2:0
24′ Wojciech Bzdęga 3:0
28′ Jakub Nowak 4:0
33′ Piotr Sarbinowski 5:0
58′ Tomasz Wiśniewski 6:0
62′ Artur Krawczyk 7:0
70′ Adrian Niemczyk 7:1
83′ Artur Krawczyk 8:1