wtorek 22 października 2024

Obiecujący remis zakończony porażką (zdjęcia)

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Niezwykłe emocje w hali SP13! Za nami piąta kolejka 1 ligi mężczyzn w piłce ręcznej. MKS Real Astromal Leszno podejmował dziś drużynę TS ZEW Świebodzin.

Dla obu zespołów to spotkanie zapowiadało się niezwykle emocjonująco, wskazanie faworyta nie było łatwym zadaniem. Od początku goście narzucili mocne tempo gry, akcje toczyły się punkt za punkt jednak to drużyna przyjezdna utrzymywała prowadzenie. Trybuny wrzały, a kibice jak zawsze dopisali obecnością. Pierwsza połowa zakończyła się 13:15 dla zespołu TS ZEW Świebodzin.

Drugą partię meczu gospodarze rozpoczęli od odrabiania wyniku. Zdobyty remis zapowiadał lepszą grę zawodników z Leszna. Na kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania leszczyński piłkarz Jędrzej Kaniewski uległ kontuzji i musiał opuścić parkiet hali SP13. Tym samym rywale otrzymali czerwoną kartkę i zagrali w osłabieniu do końca meczu. Dynamiczna gra i zacięta rywalizacja skutkowała agresywną grą. Gościom przyznano niebieską kartkę, a mimo to nie zwiesili głów. Spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 23:23. Rzuty karne zadecydowały, że dwa punkty przypisano na konto TS ZEW Świebodzina. Leszczynianie kończą zmagania z jednym punktem, a już za tydzień zawodnicy MKS Real Astromal zmierzą się z zespołem UKS Olimp Grodków. Kolejny mecz domowy odbędzie się już 26 października w hali SP13.