poniedziałek 16 września 2024

Niemcy i Szwajcaria grają dalej!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Gospodarze Euro 2024 oraz Szwajcaria to kolejne drużyny pewne awansu do 1/8 finału. Szybsze były tylko reprezentacje Portugalii i Hiszpanii.

Szkocja 0:1 Węgry

Dla Szkotów jest to turniej całkowicie do zapomnienia. Po bardzo optymistycznych eliminacjach spodziewano się, że przełożą swoją grę na turniej finałowy, jednak tak się nie stało. Zdobyli zaledwie jeden punkt i już definitywnie pożegnali się z Mistrzostwami Europy. Węgrzy natomiast tą wygraną wciąż mogą awansować z trzeciego miejsca, jednak ich los zależy od Czechów i Albańczyków. Jeżeli te reprezentacje wygrają swoje ostatnie mecze, to reprezentacja Węgier odpadnie z turnieju. Mecz Szkocji i Węgrów był doskonałym podsumowaniem tego, jak obie ekipy prezentują się na tej imprezie. Bardzo nudna pierwsza połowa, która nie dostarczyła żadnych bramek. W drugiej połowie piłkarze postarali się bardziej, jednak nadal nie był to taki poziom, jakie oczekiwali kibice. Węgry wyszarpały 3 punkty dopiero w 10. minucie doliczonego czasu gry. Super rezerwowym okazał się Kevin Csoboth, który pojawił się na boisku w 86. minucie.

(Caparros – UEFA/UEFA via Getty Images)

Szwajcaria 1:1 Niemcy

Wynik, który każdej drużynie był jak najbardziej na rękę. Niemcy, którzy po pierwszych dwóch meczach byli już niemalże pewni awansu i Szwajcaria, która potrzebowała jednego punktu, żeby awansować. Pierwsza połowa należała do Niemców, którzy groźnie atakowali dzielnie broniących się Szwajcarów. I to właśnie Szwajcaria jako pierwsza wyprowadziła konkretny cios za sprawą bramki, autorstwa Dana Ndoye. To wystarczyło, żeby do przerwy powodzić z gospodarzami 1:0. Druga połowa to jeszcze większa dominacja Niemców, jednak przeciwnik wciąż dzielnie bronił dostępu do swojej bramki. Wynik jednak długo pozostawał bez zmian i dosłownie sekundy dzielił Szwajcarię od sensacji i zatrzymania niemieckiej maszyny. Bohaterem naszych sąsiadów okazał się Niclas Füllkrug. Dla napastnika BVB było to drugie trafienie na tym turnieju. Szwajcaria zmierzy się z drugą drużyną grupy B, Niemcy natomiast z drugą drużyną grupy C.

(Photo by Ryan Pierse – UEFA/UEFA via Getty Images)