poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Fot. MTV International/commons.wikimedia.org/
Fot. MTV International/commons.wikimedia.org/

New Music Friday: Co słychać na Spotify?

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W każdy piątek muzyczna scena światowa eksploduje nowymi utworami, które wkrótce mogą stać się soundtrackiem tegorocznej wiosny. Lista New Music Friday od Spotify to skarbnica dźwięków, gdzie świeże kompozycje światowych gwiazd wkraczają do naszych uszu. To właśnie tu odkrywamy nadchodzące hity, które z pewnością zdominują radioodbiorniki i strumieniujące platformy w najbliższych tygodniach. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę muzycznej ekscytacji, ponieważ wkraczamy w świat melodyjnych odkryć, które rządzą światem muzyki!

Czym jest New Music Friday?


“New Music Friday” to lista utworów z najnowszymi przebojami, aktualizowana każdego piątku. Znajdziemy w niej różnorodne kawałki, w różnych wariantach, takich jak covery, remiksy czy nagrania na żywo. Utwory są adresowane do słuchaczy z różnych krajów i regionów. Redaktorzy z platformy Spotify dokonują selekcji piosenek na tej liście. Są to osoby specjalizujące się w różnorodnych gatunkach muzycznych, posiadające szeroką wiedzę na temat kultury muzycznej świata. W playliście przeważają nowe wydania, choć zdarzają się wyjątki, gdy pojawiają się nowe wersje danego utworu. Ostateczna selekcja zależy od wielu czynników, m.in. od znaczenia, jakie muzyka ma w danym kraju.

Ariana Grande powraca

Na chwilę obecną pierwsze miejsce na playliście zajmuje Ariana Grande z utworem “We Can’t Be Friends (Wait for Your Love)” na Spotify. Ariana jest amerykańską wokalistką, aktorką i autorką tekstów. Mimo młodego wieku, gwiazda ma już na swoim koncie pięć wydanych albumów studyjnych i zdobyła nagrodę Grammy. Przeżyła zamach terrorystyczny podczas jednego ze swoich koncertów w Manchesterze, a dwa lata temu magazyn Time umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie. Jej charakterystycznymi cechami są przede wszystkim mocny makijaż, włosy upięte wysoko w kucyk i czterooktawowa skala głosu.

Video: Youtube.com

Laufey z “Goddess”

Na drugim miejscu znajduje się utwór “Goddess” autorstwa Laufey. Laufey to islandzko-chińska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka, która zadebiutowała w 2021 roku albumem EP zatytułowanym „Typical of Me”. 22 sierpnia 2022 roku wydała album o nazwie “Everything I Know About Love”. Wszystkie utwory napisała opierając się na swoich osobistych doświadczeniach życiowych. Pomimo młodego wieku autorka jest świadoma swojego ograniczonego doświadczenia w tej dziedzinie.

Video: Youtube.com

Add New Playlist