wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Mecz na wagę złota bez Janusza Kołodzieja

Unia Leszno
Fot. Unia Leszno
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Przed Fogo Unią Leszno stoi ogromnie trudne wyzwanie. W sobotę leszczyński klub podejmie na własnym torze KS Apator Toruń. W spotkaniu nie zobaczymy Janusza Kołodzieja i Andzejsa Lebedevsa.

Dużo mówiło się o powrocie kapitana Unii na arcyważny mecz z Toruniem. Faktycznie, Kołodziej wyjechał na tor już na początku czerwca, jednak nie był w stanie opanować swojego motocykla i zadecydowano o przedłużeniu jego przerwy w startach. Były nadzieje że kapitan wróci na mecz przeciwko torunianom. Dzisiaj podjęto oficjalną decyzję o niewystąpieniu Janusza podczas najbliższego starcia. Na jego miejscu zobaczymy Bena Cooka.

Sprawę Unii Leszno jeszcze bardziej komplikuje brak Andzejsa Lebedevsa, której doznał złamania trzech żeber i również nie pojawi podczas sobotniego meczu. Za tego zawodnika będzie prawdopodobnie stosowana ZZ. Martwić może również słaba forma Bartosza Smektały.

Toruń przyjedzie do Leszna w pełnej obsadzie. Skład tej drużyny się nie zmienił. Warto tylko zaznaczyć, że torunianie nie wygrali na wyjeździe żadnego meczu i zmagają się w ostatnim czasie z wieloma problemami. Udowadnia to chociażby ostatnia przegrana z ebut.pl Stalą Gorzów czy ogromne męczarnie podczas meczu z Novyhotel Falubazem Zieloną Gorą.

Unia Leszno musi zrobić wszystko co w swojej mocy, aby wygrać to starcie i utrzymać się w PGE Ekstralidze. Początek spotkania o godzinie 19.30.

Awizowane składy:

KS Apator Toruń:

 1. Patryk Dudek
 2. Robert Lambert
 3. Wiktor Lampart
 4. Paweł Przedpełski
 5. Emil Sajfutdinow
 6. Krzysztof Lewandowski
 7. Antoni Kawczyński

Fogo Unia Leszno:

 1.  Bartosz Smektała
 2.  Benjamin Cook
 3.  Andzejs Lebedevs
 4.  Keynan Rew
 5.  Grzegorz Zengota
 6.  Hubert Jabłoński
 7.   Antoni Mencel

Add New Playlist