czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
Fot. Kacper Gimziński

LUFA 2024: Znamy hasło tegorocznej edycji festiwalu!

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

To będzie już piąta edycja Leszczyńskiego Ulicznego Festiwalu Artystycznego. W piątek, 14 czerwca, odbyła się konferencja prasowa w Galerii Leszno. Zaprezentowano m.in. hasło tegorocznego wydarzenia – “Lecimy dalej!”.

Konferencja prasowa przyniosła wiele nowości i zapowiedzi, które wzbudziły zainteresowanie zarówno dziennikarzy, jak i przyszłych uczestników festiwalu. Organizatorzy zaprezentowali oficjalny plakat imprezy oraz ogłosili liczne niespodzianki, które czekają na odwiedzających.

LUFA 2024 obiecuje trzy dni pełne różnorodnych atrakcji. Ulice Leszna wypełnią się muzyką, tańcem, warsztatami artystycznymi oraz różnego rodzaju performancami. Mieszkańcy miasta będą mieli niepowtarzalną okazję do oglądania talentów innych. Festiwal to nie tylko scena dla profesjonalistów, ale również dla amatorów – każdy, kto czuje w sobie artystycznego ducha, znajdzie tu swoje miejsce.

W programie festiwalu znajdą się również otwarte panele dyskusyjne oraz “strefa sztuki”. Dla tych, którzy chcieliby wziąć aktywny udział w tworzeniu sztuki, organizatorzy przewidzieli wspólne malowanie muralu. Będzie to wyjątkowy projekt, który zjednoczy mieszkańców Leszna w artystycznym wyrazie. Dodatkowo, na “wolnej scenie” każdy mniejszy artysta z Leszna mógł zaprezentować swoje umiejętności, niezależnie od dziedziny sztuki.

Organizatorzy festiwalu jeszcze nie ujawnili wszystkich artystów, którzy wystąpią na tegorocznym festiwalu. Lista wykonawców będzie stopniowo ujawniana do końca lipca, co z pewnością podsyci oczekiwanie i zainteresowanie wydarzeniem.

Leszczyński Uliczny Festiwal Artystyczny to już tradycja, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Tegoroczna edycja, pod hasłem “Lecimy dalej!”, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie i z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy zachęcają wszystkich do udziału i wspólnego celebrowania sztuki w sercu Leszna.

Fot. Kacper Gimziński

Add New Playlist