wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Leszno ma młodego Mistrza Włoch!

fot. FB/Bartosz Stachowiak
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Kacper Stachowiak zwyciężył juniorski turniej w Squashu we Włoszech do lat 13! Leszczynianin dzięki zwycięstwie przypieczętował prowadzenie w Europie.

Kacper Stachowiak kolejny raz pokazał klasę na korcie! We włoskim miasteczku Riccione zwyciężył on juniorski turniej do lat 13. Emocji nie brakowało, ponieważ Leszczynianin w półfinale trafił na znanego mu wcześniej rywala z Anglii, Kylena Caldera, z którym Kacper przegrał ostatnie zawody we Francji. Na szczęście, to spotkanie należało do Stachowiaka, który wygrał z Anglikiem 3:0.

Przyszedł czas na finał z faworytem do triumfu, reprezentantem Węgier Ákosem Lorincziem. Jednakże ten mecz przebiegał pod dyktando Kacpra, który pewnie zdobył dwa sety przewagi. Następnie w rakiecie Stachowiaka pękł naciąg, pomimo wymiany rakiety Leszczynianin utrzymał wygraną do końca! Przez zwycięstwo nad Węgrem 3:1 bezapelacyjnie Kacpra możemy nazwać Mistrzem Włoch.

Założenia przed turniejem we Włoszech były zgoła inne.

-Stawka była mocna, więc celowałem w pierwszą czwórkę, w dodatku był tam Anglik, z którym Kacper ostatnio przegrał – podsumował tata Kacpra, Bartosz Stachowiak.

To nie koniec popisów Kacpra! Swój ostatni turniej w kategorii do lat 13, Leszczynanin rozegra 27 czerwca we Wrocławiu. Będą to ważne zawody European Junior Open Platinum, przez co nie zabraknie emocji.

Fot. FB/Bartosz Stachowiak

Add New Playlist