wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Leszczyńscy siatkarze mistrzami Wielkopolski!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

UKS 9 Leszno mistrzem Wielkopolski w kategorii czwórek! Drużyna z kompletem punktów zwyciężyła w finale i awansowała na Mistrzostwa Polski. Turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w województwie rozegrano w hali w Czerniejewie koło Wrześni. Leszczynianie wygrali wszystkie mecze w rundzie zasadniczej i finałowej.

Przepustkę do Mistrzostw Polski uzyskały dwa najlepsze zespoły w każdym z województw. W Wielkopolsce obok UKS 9 Leszno w wielkim finale powalczy również KPS Progress Września. Leszczyńscy siatkarze pokonali w boju drużyny: IUKS Jedynka Poznań, UKS SMS Piła, KS Energetyk Poznań, MUKS Grom Kalisz, MUKS „AMBER” Kalisz oraz SKS Murowana Goślina. Finał odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 w Gliwicach.

Podopieczni trenera Jarosława Borowskiego powtórzyli sukces sprzed roku, kiedy to w leszczyńskiej hali na Zatorzu zostali Mistrzami Wielkopolski w “trójkach”. Rok wcześniej zdobyli wicemistrzostwo w dwójkach. W zwycięski skład drużyny UKS 9 Leszno wchodzili: Igor Hamrol, Iwo Konarkowski, Jędrzej Przybylski, Wiktor Przybyłek, Tomasz Wyrzykowski oraz Antoni Wiatrowski, który został wybrany MVP turnieju.

W rozgrywkach biorą udział chłopcy i dziewczęta z roczników 2009-2011. Aż 6 leszczyńskim ekipom udało się awansować do finałów wojewódzkich. Dziewczęta z dwójek zagrają finał 28 maja w Kostrzynie, a chłopcy 29 maja w Lesznie.

Fot. UKS 9 Leszno

Add New Playlist