Leszczynianie zwyciężają derby Wielkopolski (zdjęcia)

Leszczynianie
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Leszczynianie zwyciężają derby Wielkopolski. Zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno pokonał Red Dragons Pniewy po emocjonującej walce! Gospodarze wygrali 5:2.

W pierwszej połowie emocje sięgnęły zenitu. Po kilku nieudanych atakach, w końcu po golu Jose Luisa Tangarife leszczynianie wyszli na prowadzenie. Kolumbijczyk przeszedł defensywę przeciwnika, a następnie pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. Następnie dla Leszna zapunktował Oleksandr Kolesnykov. Bramka do szatni również wpadła za sprawą Ukraińca, który dośrodkował piłkę w pole karne, ta natomiast odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Po zamianie stron podopieczni Tomasza Trznadla stracili pierwszą bramkę. Mimo zbliżającego się końca wciąż dochodziło do wielu przepychanek. Zawodnicy z Pniew nie odpuszczali, przez co zdobyli kolejnego gola na 2:3. Pod koniec meczu efektowną bramkę z drugiej połowy boiska ustrzelił Kolesnykov. Na koniec spotkania skuteczną akcję przeprowadził Rajmund Siecla.

Mecz w Hali Trapez standardowo zgromadził tłumy fanów, którzy głośno wspierali naszych zawodników. Kolejne spotkanie zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno rozegra 21 lutego z FC Toruń w ramach Pucharu Polski.