Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Janusz Kołodziej zwyciężył w Czechach

Kołodziej
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Janusz Kołodziej zwyciężył czwarty etap Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Niestety, dobra dyspozycja nie zagwarantowała Polakowi wygrania całej serii cyklu. Kapitan Fogo Unii Leszno zakończył zmagania na trzecim miejscu.

Janusz Kołodziej po raz kolejny pokazał klasę. W piątkowy wieczór zawodnik Fogo Unii Leszno wygrał finałowy turniej Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu, zdobywając 11 punktów. Rywalizacja została zakończona w czterech seriach z powodu zbyt mocnych opadów na torze w czeskich Pardubicach. Dodatkowo na drugim stopniu podium uplasował się Dominik Kubera z 10 punktami, natomiast trzeci był Leon Madsen z 9 “oczkami” na koniec zawodów.

Pomimo świetnej dyspozycji Janusza Kołodzieja, musiał on uznać wyższość rywali w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie na pierwszym miejscu znalazł się Mikkel Michelsen, który dzisiaj zakończył wyścigi na czwartej lokacie. Z kolei kapitan Byków zakończył cykl SEC 2023 na trzeciej pozycji i może pochwalić się brązowym medalem!

Dodatkowo tuż za Kołodziejem pojawił się kolejny z biało-czerwonych, Patryk Dudek, który stracił do zawodnika leszczynian prawie dziesięć punktów.