piątek 18 października 2024

Hiszpanie pomimo niskiej wygranej, zdominowali Włochów.

BERLIN, GERMANY - JUNE 15: Fabian Ruiz of Spain celebrates scoring his team's second goal during the UEFA EURO 2024 group stage match between Spain and Croatia at Olympiastadion on June 15, 2024 in Berlin, Germany. (Photo by Maja Hitij - UEFA/UEFA via Getty Images)
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Za nami kolejny dzień zmagań Mistrzostw Europy. Czwartkowe popołudnie z pewnością było gratką dla fanów wielkich emocji.

Słowenia 1:1 Serbia

Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do zawodników Słowenii, którym brakowało jedynie zwieńczenia swoich starań celnym trafieniem. Dopiero w 69. minucie do bramki Serbii trafił Karnicnik. Wszyscy sądzili, że Słowenia utrzyma prowadzenie, jednakże wszystko zmieniło się w doliczonym czasie gry, kiedy to Jović ustrzelił bramkę remisową. Sprawiło to, że Słoweńcy nie mają pewnego awansu do fazy pucharowej.

Dania 1:1 Anglia

We Frankfurcie mogliśmy oglądnąć wyrównane spotkanie. Jako pierwsi do bramki trafili Anglicy. Widzowie nie musieli długo czekać na kolejną bramkę, ponieważ po niespełna piętnastu minutach Duńczycy wyrównali na 1:1. Po tym spotkaniu, Synowie Albionu wciąż są na prowadzeniu C, z czteropunktowym dorobkiem.

Hiszpania 1:0 Włochy

Reprezentacja Hiszpanii pewnie pokonała włoską drużynę, jednakże jedynie tylko jedną bramką. Ekipa La Roja zdobyła bramkę po samobójczym trafieniu Calafioriego. Przewaga Hiszpanów była znaczna, często znajdowali się pod bramką rywala, jednak brakowało wykończenia. Pod koniec spotkania Włosi próbowali wyprowadzić spotkanie na remis. Ostatecznie im się to nie udało, przez co Hiszpanie są liderami w grupie B.