środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
środa 24 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Gratka dla fanów Motorsportu w Poznaniu (zdjęcia)

fot. Michał Wełniak
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Fani Motorsportu po brzegi wypełnili Tor Poznań! W trakcie Driftingowych Mistrzostw Polski nie zabrakło emocji oraz pięknych manewrów.

Weekend w Poznaniu minął pod znakiem Motorsportowego święta, ponieważ po siedmiu latach nieobecności driftingowa impreza powróciła do stolicy wielkopolski. Dziś miała miejsce ostatnia kolejka Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach. Pierwszą z nich jest klasa PRO, w której zwyciężył Paweł Korpuliński.

Zawodnicy, aby wyłonić wygranego, rywalizowali w systemie drabinkowym. W jednym pojedynku brały udział dwa samochody, które po okrążeniu zamieniały się kolejnością. Zadaniem pierwszego (uciekającego) jest przejechanie jak najlepszego okrążenia, natomiast drugiego (goniącego) to jak najdokładniejsze odzwierciedlenie jazdy uciekiniera, przy zachowaniu do niego jak najbliższego dystansu.

Dodatkowo kierowcy rywalizowali także w klasie Semi PRO oraz Speed Games. Ta ostatnia kategoria była skierowana dla influencerów chcących podjąć sportową rękawicę. Najlepszy z nich okazał się Kamil Szymczak. Nie zabrakło również gwiazdy Motorsportu, Jakuba Przygońskiego, który przejechał kilka okrążeń z piskiem opon przy oklaskach poznańskiej widowni.

fot. Michał Wełniak/Tobiasz Kuczyński

Add New Playlist