wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Grand Prix w Rosji odwołane!

Grand Prix
Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

W związku z agresją rosyjską na terenie Ukrainy coraz więcej mówi się m.in. o wykluczeniu Rosji z międzynarodowych rozgrywek sportowych. Dziś Międzynarodowa Federacja Motocyklowa poinformowała o odwołaniu żużlowego Grand Prix Rosji w Togliatti. Zawody miały się odbyć się na początku lipca.

Decyzję podjęto w ramach sprzeciwu wobec inwazji Rosji na Ukrainę. Żużlowcy rywalizację w Togliatti mieli odbyć 9 lipca 2022 roku.

W obliczu niezwykle smutnych i niepokojących wydarzeń na Ukrainie, Fédération Internationale de Motocyclisme (FIM), światowy organ zarządzający sportem motocyklowym, wraz z Discovery Sports Events, promotorem serii FIM Speedway Grand Prix, potwierdzają, że w obecnych okolicznościach nie jest możliwe zorganizowanie FIM Speedway GP MFR – Togliatti, które pierwotnie miały się odbyć 9 lipca. Organizator wydarzenia został poinformowany. Myśli całej rodziny Speedway GP są z wszystkimi cierpiącymi w wyniku sytuacji na Ukrainie – przekazano w oficjalnym komunikacie FIM.

To nie jedyne takie decyzje w świecie sportu. Wczoraj Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) wraz z władzami Formuły 1 postanowiły nie organizować w tym roku Grand Prix Rosji na torze w Soczi.

Fot. FB/MegaLada Team

Add New Playlist