wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
fot. Archiwum

Geniusz Picasso w Lesznie: Wykład o życiu dla sztuki

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie zaprasza miłośników sztuki na fascynujący wykład poświęcony jednemu z najwybitniejszych artystów XX wieku – Pablo Picasso. Wydarzenie odbędzie się 19 lipca 2024 roku o godzinie 18:00 w Galerii MBWA przy ulicy Leszczyńskich w Lesznie.

Wykład zatytułowany “Picasso. Jak żyć dla sztuki i poprzez sztukę” poprowadzi Aleksandra Pruska, historyk sztuki. Prelegentka przybliży słuchaczom postać Picassa, jego wszechstronną twórczość i rewolucyjne podejście do sztuki.

Pablo Picasso, uznawany za “geniusza stulecia”, pozostawił po sobie imponującą spuściznę obejmującą malarstwo, rzeźbę, grafikę i ceramikę. Jego dzieła, takie jak “Guernica”, stały się manifestem sprzeciwu wobec wojny i zmieniły sposób postrzegania rzeczywistości w sztuce. W głównej siedzibie ONZ znajduje się tapiseria tego obrazu, mająca na celu przypomnienie o okrucieństwach wojny oraz ostrzeżenie przed jej konsekwencjami.

Wykład rzuci światło na osiemdziesięcioletnią karierę artysty, jego wpływ na awangardę oraz filozofię jego rozwiązłego życia całkowicie oddanego sztuce. Organizatorzy zachęcają do udziału w tym inspirującym spotkaniu, które z pewnością poszerzy horyzonty i pogłębi zrozumienie kubistycznych dzieł sztuki, z których najbardziej znany jest Picasso.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, co stanowi doskonałą okazję dla mieszkańców Leszna i okolic do zgłębienia tajników sztuki jednego z najważniejszych artystów w historii.

TVML NA YOUTUBE – SUBSKRYBUJ

Add New Playlist