poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Fot. Fryderyki.pl
Fot. Fryderyki.pl

Fryderyki 2024: Kto zagra na gliwickiej arenie?

Szacowany czas czytania tekstu: 3 min

Województwo śląskie szykuje się na wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Trzydziesta, jubileuszowa Gala Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyki odbędzie się już 22 marca w śląskiej PreZero Arena Gliwice. To wydarzenie, które od lat gromadzi największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, obiecuje niezapomniany wieczór pełen emocji, znakomitych występów i wielu niespodzianek.

Już teraz poznajemy część nazwisk artystów, którzy uświetnią ceremonię wręczenia nagród. Wśród nich znaleźli się tak znani artyści jak Doda, Smolasty, Daria Zawiałow czy zespół Kwiat Jabłoni. Ale lista jest długa i obiecująca, obejmując również takie nazwiska jak Vito Bambino, Kaśka Sochacka, Mery Spolsky, Ralph Kaminski, L.U.C, Skubas, czy Natalia Przybysz. To tylko niektóre z gwiazd, które zagoszczą na gliwickiej scenie.

Fot. Kacper Gimziński

Jubileuszowa Gala Fryderyków ma być wyjątkowym wydarzeniem, które uświetnią nie tylko pojedyncze występy, ale także znakomite duety i kooperacje muzyczne. To obietnica koncertu, jakiego jeszcze nie było!

Vito Bambino wystąpi w Arenie Gliwice

Wśród artystów, których występy szczególnie warto będzie obserwować, jest Vito Bambino. Z ośmioma nominacjami do Fryderyków w kieszeni, ten utalentowany wokalista, autor tekstów i kompozytor, umiejętnie łączy polską melancholię z niepolską ekspresją. Jego drugi solowy album “Pracownia” otrzymał znakomite recenzje i został nominowany m.in. w kategorii Album Roku Indie Pop.

Nie mniej ekscytujące będą występy Mery Spolsky i Ralph Kaminski, którzy zaprezentują publiczności swój wspólny utwór “Pies i Suka”. To remiks dwóch przebojów, który z pewnością porwie widzów do tańca.

Video: Youtube.com

Niezwykłe emocje czekają również fanów Kasi Lins i zespołu WaluśKraksaKryzys. Ich wspólny utwór “Do śmierci mamy czas” obiecuje niezapomnianą mieszankę muzycznych doznań.

Nie zabraknie także przedstawicieli młodego pokolenia. Oskar Cyms i Carla Fernandes zaprezentują utwór “Do gwiazd”, który znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu “Akademia Pana Kleksa”.

Video: Youtube.com

Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Festiwal obiecuje wiele innych niespodzianek, koncertów i spotkań artystów z fanami. Na pewno będzie to wieczór, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich miłośników muzyki.

Czyż więc 22 marca nie będzie dniem, na który czekali wszyscy fani polskiej muzyki? Bilety na tę wyjątkową Galę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk 2024 są już w sprzedaży. Czas więc zarezerwować sobie miejsce na wyjątkowe muzyczne przeżycie!

Add New Playlist