Festiwal strzelecki w Trapezie (zdjęcia)

festiwal
Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Festiwal strzelecki w Trapezie. Sobotni wieczór opiewał w niemałe sportowe emocje. Zespół GI Malepszy Arth Soft Leszno podejmował Ruch Chorzów. W meczu padło aż 14 bramek, lecz ostatecznie lepsi okazali się gospodarze.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 5. minucie, kiedy goście wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Krzysztof Salisz. Leszczynianie w mgnieniu oka przeszli do ofensywy. Blisko dwie minuty później padł gol wyrównujący za sprawą Rajmunda Siecli. Kilkanaście sekund potem bramkarz Ruchu ponownie wyciągał piłkę z siatki po strzale Viacheslawa Kozhemiaki.

Obie ekipy dopiero się rozkręcały. Wynik na 3:1 podwyższył Serhii Malyshko. Do przerwy podopieczni Tomasza Trznadla zdobyli jeszcze dwie bramki po akcji Daniela Gallego Garcii oraz strzale z rzutu karnego Rajmunda Siecli. Przyjezdni odpowiedzieli jednym golem. Po 20. minutach gry na tablicy widniał rezultat 5:2.

W drugiej części spotkania Rajmund Siecla trafił jeszcze dwa razy, czym ustanowił osobisty rekord bramek w meczu Fogo Futsal Ekstraklasy. Leszczynianie nie pozostawili złudzeń rywalom. Festiwal bramek gospodarzy zakończył w 36. minucie Jose Tangarife Restrepo. Ruch w końcówce meczu nieco otrząsnął się z marazmu, jednak nawet ustrzelenie trzech bramek nie pomogło zespołowi gości. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 8:6.

Drużyna GI Malepszy Arth Soft Leszno wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy z dorobkiem 36 punktów. Następne spotkanie w hali Trapez odbędzie się w sobotę, 27 stycznia. Przeciwnikiem miejscowych będzie Piast Gliwice.