poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC

Falubaz Zielona Góra żegna się z PGE Ekstraligą!

Szacowany czas czytania tekstu: 1 min

Mecz ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz – Eltrox Włókniarz Częstochowa zakończył fazę zasadniczą sezonu PGE Ekstraligi. Podczas tego spotkania ważyły się losy dwóch drużyn pozostających na dole tabeli. Grudziądzanie musieli pokonać częstochowskie Lwy, aby zapewnić sobie utrzymanie w najlepszej lidze żużlowej świata. Gospodarze po prawdziwym thrillerze uratowali swój ekstraligowy byt. Tym samym to drużyna Marwis.pl Falubaz Zielona Góra spadła do pierwszej ligi!

Rywalizacja w Grudziądzu zakończyła się wynikiem 48:42. Losy spotkania rozstrzygnęły się w piętnastym wyścigu. Nadzieje zielonogórzan na pozostanie w lidze przedłużył na ostatniej prostej czternastego wyścigu Jonas Jeppesen, który minął Kennetha Bjerre. W piętnastej odsłonie dnia byli zawodnicy Unii Leszno – Krzysztof Kasprzak oraz Przemysław Pawlicki uratowali PGE Ekstraligę dla GKM-u Grudziądz.

Przypomnijmy, że Fogo Unia Leszno zakończyła sezon zasadniczy na czwartej pozycji. W pierwszej części fazy play-off zmierzą się z Betard Spartą Wrocław. Pierwszy mecz w Lesznie zaplanowany jest na 5 września. Rewanż tydzień później we Wrocławiu.

Fot. Archiwum

Add New Playlist