wtorek 23 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
wtorek 23 lipca 2024
Fot. junioreurovision.tv
Fot. junioreurovision.tv

Eurowizja Junior 2024: Macedonia Północna wybrała

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

Macedonia Północna wybrała swoich reprezentantów na nadchodzący Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2024. Po zakończeniu fazy przesłuchań zorganizowanej przez nadawcę MRT, na scenie w Madrycie wystąpią Ana Vanchevska i Aleksej Ivanovski.

Konkurs odbędzie się 16 listopada w Caja Mágica w stolicy Hiszpanii. Ana i Aleksej pochodzą z Bitoli, miasta położonego w południowo-zachodniej części Macedonii Północnej.

Kim są reprezentanci Macedonii Północnej?

Ana Vanchevska, urodzona w marcu 2010 roku, ma już na swoim koncie udział w licznych festiwalach muzycznych. Oprócz talentu muzycznego, Ana wyróżnia się również w nauce, a jej ulubionymi przedmiotami są matematyka, fizyka oraz język francuski.

Aleksej Ivanovski, młodszy o rok od Any, przyszedł na świat w grudniu 2011 roku. Mimo młodego wieku, Aleksej zdążył już zaistnieć na scenie muzycznej, biorąc udział w różnych konkursach muzycznych. Podobnie jak Ana, pasjonuje się matematyką i językiem francuskim, a dodatkowo z zapałem uczy się języka angielskiego.

W ubiegłorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci Macedonię Północną reprezentowała Tamara Grujeska z utworem “Kaži Mi, Kaži Mi Koj”. W tym roku kraj liczy na sukces Any i Alekseja, którzy będą starali się podbić serca międzynarodowej publiczności swoim występem w Madrycie.

Źródło: junioreurovision.tv

Zobacz też

Obserwuj nas na:

Add New Playlist