poniedziałek 22 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
poniedziałek 22 lipca 2024
Fot. Naz/commons.wikimedia.org
Fot. Naz/commons.wikimedia.org

Doja Cat wystąpi w Polsce

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W dniach od 3 do 6 lipca 2024 roku na terenie Lotniska Gdynia-Kosakowo odbywa się coroczny festiwal muzyczny Open’er Festival. Jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku jest występ światowej sławy artystki Doja Cat, która zawita na Orange Main Stage w piątek, 7 lipca.

Kim jest Doja Cat?

Doja Cat, czyli Amala Ratna Zandile Dlamini, to artystka, która w ciągu kilku lat zdobyła serca fanów na całym świecie. Jej kariera rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy wydała swoją pierwszą EP-kę „Purrr!”. Od tego czasu nieustannie podbija listy przebojów i zdobywa uznanie krytyków muzycznych.

Debiutancki album Doji Cat, zatytułowany „Amala”, ukazał się w 2018 roku, zapowiadając niesamowitą karierę tej utalentowanej artystki. Jednak to wydanie drugiego albumu. “Hot Pink” przyniosło jej prawdziwą międzynarodową rozpoznawalność, a utwór “Kiss Me More”, nagrany z SZA, stał się niekwestionowanym hitem, bijąc rekordy popularności na platformach streamingowych.

Rok 2020 był kolejnym przełomem w karierze Doji Cat, kiedy to ukazał się jej album „Planet Her”. Jego premiera była momentem, który zapoczątkował prawdziwą eksplozję popularności artystki. Single z tej płyty, w tym wspomniany „Kiss Me More”, zdobyły serca milionów słuchaczy na całym świecie. Przez to Doja Cat zgarnęła swoją pierwszą nagrodę Grammy.

Tegoroczna płyta „Scarlet” tylko umocniła pozycję Doji Cat na światowej scenie muzycznej. Zdobyła ona miejsce w Top 5 na listach sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a sama artystka może poszczycić się tytułem najczęściej streamowanej raperki na świecie, przyciągając ponad 67 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify.

Występ Doji Cat na Open’er Festival jest wydarzeniem nie tylko dla fanów artystki, ale także dla polskiej sceny muzycznej. Jej wszechstronność i charakterystyczny styl sprawiają, że jest ona niekwestionowaną gwiazdą światowego formatu. Polska publiczność będzie miała okazję doświadczyć jej energii i talentu na żywo, co zapowiada się jako niezapomniane wydarzenie festiwalowe.

Źródło: Opener.pl

Add New Playlist