“Defibrylator w Koniorze” – świetna szkolna inicjatywa. Udało się zakupić urządzenie ratujące życie

W Zespole Szkół Technicznych, czyli tzw. “Koniorze” w Lesznie pojawi się defibrylator AED. Akcję zbiórki pieniędzy pn. “Defibrylator w Koniorze” zainicjowali nauczyciele wychowania fizycznego – Mariusz Rakowicz oraz Renato Kaźmierczak.

Najbliższy defibrylator w pobliżu “Koniora” znajduję się w Teatrze Miejskim. To zbyt daleko, aby komuś skutecznie udzielić pomocy, ponieważ czas na dostarczenie takiego urządzenia byłby zbyt długi. Stąd pomysł na zakup Automatycznego Elektrycznego Defibrylatora. Przypomnijmy, że największe szanse na przeżycie poszkodowanego, bo aż do 75%, są wtedy, gdy defibrylacja zostanie wykonana od 1 do 3 minut od nagłego zatrzymania krążenia.

Akcję “Defibrylator w Koniorze” wsparli uczniowie, nauczyciele, pracownicy, szkolny wolontariat oraz uczestnicy III Mistrzostw Miasta Leszna w badmintonie, którym udało zebrać się 6351 złotych. Swoją cegiełkę, przekazując 2000 złotych, dołożyła także firma Arth Soft.

Wszystkim, którzy wsparli Naszą szkolną inicjatywę bardzo serdecznie dziękujemy” – czytamy na stronie ZST CKZiU w Lesznie

Defibrylator został już wybrany i zakupiony, powinien zostać dostarczony do szkoły jeszcze przed zimową przerwą.

fot. Zespół Szkół Technicznych CKZiU w Lesznie

Zobacz też:

Exit mobile version