czwartek 25 lipca 2024
Tryb pracy DZIEŃ/NOC
czwartek 25 lipca 2024
fot. Miejska Biblioteka Publiczna Leszno
fot. Miejska Biblioteka Publiczna Leszno

Będzie się działo! Jazzowy tydzień w Lesznie

Szacowany czas czytania tekstu: 2 min

W połowie lipca Leszno zamieni się w prawdziwą stolicę jazzu. Jubileuszowa, 20. edycja Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych przyciągnie do miasta artystów i miłośników tego gatunku z całego świata.

To wyjątkowe wydarzenie, łączące edukację muzyczną z serią niezapomnianych koncertów, odbędzie się w dniach 14-21 lipca 2024 roku. Muzyczna uczta dla melomanów Organizatorzy przygotowali bogaty program koncertów towarzyszących, które odbędą się w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Miłośnicy jazzu będą mieli okazję posłuchać występów uznanych artystów, takich jak Krystyna Stańko ze swoim kwintetem czy słowackie trio Nothing But Swing. Na scenie pojawią się również zespoły łączące jazz z innymi gatunkami – polsko-ukraińska Dagadana oraz irlandzko-polska formacja Kinva.

Jubileuszowe akordy Tegoroczna edycja warsztatów ma szczególny charakter, gdyż zbiega się z 20-leciem istnienia Fundacji Edukacyjnej Pro Musica. Z tej okazji 19 lipca odbędzie się uroczysty Koncert Galowy, który z pewnością będzie jednym z najważniejszych punktów programu. Finałowe brzmienia Zwieńczeniem tygodnia pełnego muzycznych wrażeń będzie Koncert Finałowy w Teatrze Miejskim. To właśnie tam, 20 lipca, uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty swojej intensywnej pracy, demonstrując umiejętności zdobyte pod okiem doświadczonych instruktorów. Leszno po raz kolejny udowadnia, że jest ważnym punktem na jazzowej mapie Polski.

Tegoroczne warsztaty to nie tylko okazja do szlifowania muzycznego warsztatu, ale także niepowtarzalna szansa na spotkania i wymianę doświadczeń między artystami z różnych zakątków świata. Dla mieszkańców i gości miasta to z kolei możliwość uczestnictwa w wyjątkowym święcie muzyki na najwyższym poziomie

Zobacz też

Obserwuj nas na:

Add New Playlist